Jaką ochronę daje prywatne ubezpieczenie? Poznaj Saltus Kuracja!

Niechlubne rekordy oczekiwania na wizytę do lekarzy specjalistów dowodzą, że publiczna ochrona zdrowia jest dla wielu z nas niewystarczająca. Jak pokazują dane Fundacji Watch Health Care z września 2021, średni czas oczekiwania na usługi medyczne wynosi aż 3,4 miesiąca. Długie kolejki do lekarzy są wciąż zmorą pacjentów.

Publiczna opieka zdrowotna - na jakich specjalistów czekamy najdłużej?

Najdłużej pacjenci muszą czekać na świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, gdzie średni czas oczekiwania wynosi około 10,5 miesiąca. Następni w kolejce są specjaliści od chirurgii plastycznej - 8,1 miesiąca oraz neurochirurgii - 7,5 miesiąca.

Warto zapewnić sobie większy komfort leczenia i skorzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Polisa zdrowotna jest swoistą receptą na długie kolejki do lekarzy specjalistów, gwarantując możliwość umówienia wizyty w krótkim czasie. Dodatkowo składka za takie ubezpieczenie jest niższa, niż koszt jednorazowej wizyty u lekarza specjalisty.

Korzyści z prywatnej polisy zdrowotnej

 • możliwość korzystania z dużej sieci placówek medycznych w całym kraju
 • znacznie większa dostępność do lekarzy specjalistów i badań, niż w ramach NFZ – w tym dostępność do drogich badań specjalistycznych, jak np. rezonans magnetyczny
 • możliwość umówienia wizyty w dogodnym dla siebie terminie
 • krótki czas oczekiwania na wizytę - maksymalnie kilka dni
 • wizyty domowe w cenie polisy
 • w ramach składki ubezpieczeniowej koszty leczenia rekompensuje ubezpieczyciel.

Zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi wciąż rośnie. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń z II kwartału 2021 r. wskazują, że z polis zdrowotnych korzysta już ponad 3,5 mln Polaków.

Leczenie bez kolejek z SALTUS

SALTUS Ubezpieczenia oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia zdrowotne.
 
Dysponujemy jedną z największych sieci ponad 1800 placówek medycznych na terenie całego kraju. Umożliwiamy aż pięć różnych sposobów umówienia wizyty: przez infolinię, przez aplikację mobilną SALTUS ZDROWIE, za pomocą chatu z konsultantem, przez e-rezerwację na stronie saltus.pl lub przez e-mail.

Dodatkowo, udostępniamy wygodną opcję telekonsultacji medycznych: przez chat, videochat lub telefon. Telemedycyna SALTUS to usługi medyczne na odległość, z dowolnego miejsca i o dogodnej porze. Telekonsultacje medyczne to zdalny dostęp do porad specjalistów m.in.: alergologa, diabetologa, dermatologa, endokrynologa, internisty, kardiologa, onkologa, pediatry, pulmonologa.

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne SALTUS KURACJA

Ubezpieczenie zdrowotne KURACJA jest wsparciem w przypadku wystąpienia jednego z 4-ech zdarzeń: nieszczęśliwego wypadku (NNW), zawału serca, udaru mózgu lub nowotworu złośliwego. Lekarze i badania są dostępne dla ubezpieczonego przez 6 miesięcy po zajściu nieszczęśliwego wypadku lub opuszczeniu szpitala.

Dostępne 4 warianty ubezpieczenia, już od 17 zł miesięcznie:

 1. SALTUS KURACJA 1: leczenie NNW oraz usługi wspierające powrót do zdrowia
 2. SALTUS KURACJA 2: leczenie następstw zawału serca/udaru mózgu oraz usługi wspierające powrót do zdrowia
 3. SALTUS KURACJA 3: leczenie następstw nowotworu złośliwego oraz usługi wspierające powrót do zdrowia
 4. SALTUS KURACJA 4: KURACJA 1 + KURACJA 2 + KURACJA 3

W każdym z tych czterech wariantów nasi Ubezpieczeni mają do dyspozycji całe mnóstwo różnych badań bez limitów w ciągu roku. W przypadku opcji z zawałem/udarem mózgu – Ubezpieczony ma szybki dostęp do kardiologa i neurologa, i to bez limitów i skierowań. Natomiast KURACJA 3 gwarantuje konsultacje z lekarzem onkologiem, hematologiem oraz takimi specjalistami jak: chirurg onkolog, ginekolog onkolog lub innymi lekarzami niezbędnymi do prowadzenia optymalnego leczenia następstw nowotworu złośliwego.

Znajdujące się w zakresie każdego z wariantów - usługi wspierające powrót do zdrowia - obejmują m.in.: dostarczanie leków, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, pomoc domową, onkopsychologiczną, pomoc pielęgniarki, transport na badania.
Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne SALTUS KURACJA

 • Szybki dostęp do lekarzy specjalistów
 • Jedna z największych sieci 1800 placówek medycznych w całej Polsce
 • Aż pięć różnych sposobów zamawiania wizyty: poprzez aplikację mobilną SALTUS ZDROWIE, chat, e-mail, Portal pacjenta, infolinię.
 • Do wyboru 4 warianty ubezpieczenia, już od 17 zł miesięcznie
 • Dodatkowa pomoc - usługi wspierające powrót do zdrowia
Oceń artykuł:
Autor artykułu
Dariusz Radomski

Regionalny Manager Sprzedaży w SALTUS UBEZPIECZENIA z bogatym doświadczeniem ubezpieczeniowo-finansowym w sektorze ubezpieczeniowym i bancassurance. Zarządza siecią Multiagentów współpracujących z SALTUS. Pasjonat ubezpieczeń na życie i doradztwa w tym zakresie.


TAG-i: