Ubezpieczenie na życie

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

PORÓWNAJ I KUP POLISĘ ONLINE BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI!

Po co Ci ubezpieczenie na życie?

Grafika w tle przedstawiająca osobę z laptopem

Zastanów się przez chwilę co by się stało, gdyby zabrakło Cię z dnia na dzień. Albo gdybyś uległ bardzo poważnemu wypadkowi i nie mógł pracować. Lub gdybyś zapadł na ciężką, przewlekłą chorobę. Wszystkie te zdarzenia powodują, że bezpieczeństwo finansowe Twoje i Twojej rodziny jest mocno zagrożone - stres, koszty, brak przychodów. To dokładnie taki moment, w którym pieniądze z polisy są dosłownie na wagę złota.

czytaj więcej

Jakiego ubezpieczenia szukasz?

Ochrona podstawowa
Pobyt w szpitalu
Poważne zachorowanie
Pod kredyt
Grupa otwarta

Ochrona podstawowa

Ubezpieczenie na życie w swym kluczowym założeniu stanowi parasol ochronny dla Twoich bliskich. Zasada działania takiej polisy jest bardzo prosta - w przypadku Twojej śmierci wskazane przez Ciebie osoby (uposażeni) lub spadkobiercy otrzymują sumę, na którą byłeś ubezpieczony. Może to być 50, 200 tysięcy, a nawet kwoty wielokrotnie przekraczające milion złotych. Powinna być to suma ubezpieczenia, która pozwoli Twoim bliskim spłacić zaciągnięte kredyty i inne zobowiązania finansowe, a także zapewnić utrzymanie przez pewien czas po Twojej śmierci.

Sprawdź ofertę

Pobyt w szpitalu

Hospitalizacja zdecydowanie nie należy do przyjemnych zdarzeń życiowych i najczęściej wypada w najmniej oczekiwanym czasie. Pół biedy, jeśli jest to zabieg planowany, do którego mamy czas się przygotować. Gorzej, gdy pobyt w szpitalu jest następstwem zdarzeń nagłych i nieprzewidzianych. Wtedy często następstwem naszej choroby i leczenia są kłopoty zawodowe i finansowe. Równoczesne problemy ze zdrowiem, pracą i pieniędzmi nie jedną osobę doprowadziły do życiowej katastrofy i długów. Dlatego w ofercie ubezpieczeń na życie możecie znaleźć również opcję wypłaty świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Sprawdź ofertę

Poważne zachorowanie

Umowa dodatkowa w ubezpieczeniach na życie gwarantująca wypłatę określonej kwoty pieniędzy w chwili, gdy zostanie zdiagnozowana u Was poważna choroba, taka jak udar, nowotwór złośliwy, niewydolność któregoś z narządów, sepsa, stwardnienie rozsiane i inne. Każdy ubezpieczyciel posiada własną tabelę z wykazem poszczególnych chorób, które obejmuje polisa, warto więc zrobić przegląd ofert, zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego ubezpieczenia. Ciężkie choroby wyłączają nas zazwyczaj z życia zawodowego, pochłaniają potężne ilości pieniędzy na badania i leczenie. Zastrzyk finansowy z polisy będzie wtedy dosłownie na wagę złota.

Sprawdź ofertę

Pod kredyt

Ubezpieczenie na życie pod kredyt to powszechna forma zabezpieczenia spłaty zobowiązania wobec banku na wypadek naszej śmierci. Oczywiście banki proponują taką polisę przy niemal każdym kredycie konsumenckim, jednak naprawdę duże znaczenie ma to przy dużych pożyczkach, takich jak kredyt hipoteczny. Jeśli bowiem pożyczkobiorca nie miał wykupionej polisy, a zmarł przed końcem spłacania kredytu, jego zobowiązania zostaną odziedziczone przez spadkobierców. W wielu przypadkach dla rodziny zmarłego jest to obciążenie finansowe nie do udźwignięcia. Ubezpieczenie pod kredyt zapewnia wsparcie, dzięki któremu najbliżsi zmarłego nie muszą spłacać pozostałych rat - zostają one opłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach zawartej polisy.

Sprawdź ofertę

Grupa otwarta

ubezpieczenie zwane powszechnie ‘grupówką’ różni się nieco od standardowych polis na życie. Po pierwsze zawiera szereg dodatkowych ryzyk nie występujących w żadnej innej formie ubezpieczeń na życie. Są to między innymi: urodzenie dziecka, śmierć rodzica lub małżonka, wypłata świadczenia nie tylko z tytułu śmierci, ale także - często w wyższej kwocie - za śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, czy znane z NNW - odszkodowanie za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Co więcej - ubezpieczenia te mają uproszczoną ankietę medyczną, a wiele z nich trwa dożywotnio.

Sprawdź ofertę

Kiedy i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie dla zadłużonych

Jeśli posiadasz zobowiązania finansowe i kredyty

Zabezpiecz bliskich polisą na życie

Gdy Twoje zarobki stanowią istotny wkład do budżetu rodziny

Polisa zabezpiecza przed chorobą

Gdy ciężko zachorujesz bądź staniesz się niepełnosprawny

Najczęściej zadawane pytania

Ikona znaku zapytania Co to jest ubezpieczenie terminowe i bezterminowe

Ubezpieczenie terminowe – jest to rodzaj dobrowolnej polisy, skierowanej do wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci. Terminowa polisa na życie ma swój określony początek i koniec. Może trwać od 1 miesiąca do kilkudziesięciu lat.lat.

Ubezpieczenie bezterminowe – jest to rodzaj ubezpieczenia dobrowolnego i skierowanego do osób, które chcą zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci. W tym rodzaju ubezpieczenia świadczenie jest wypłacane z chwilą śmierci ubezpieczonego. Skierowane jest głównie do osób starszych.

 

Ikona znaku zapytania Co to jest otwarta grupa w ubezpieczeniach na życie

Otwarta Grupa – jest to szczególny rodzaj ubezpieczenia grupowego, do którego może przystąpić każdy. Warunki ubezpieczenia są takie same dla wszystkich ubezpieczonych, Każdy, kto korzysta z polisy, samodzielnie opłaca składkę. 

Ikona znaku zapytania Co obejmuje polisa na życie

Polisa na życie zabezpiecza najbliższych ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Uposażeni otrzymają pomoc i określone wsparcie finansowe, po śmierci ubezpieczonego. Zakres ubezpieczenia życiowego może być poszerzony o opcje dodatkowe: ciężkie zachorowanie, pobyt w szpitalu, czy dodatkowa kwota wypłaty np. za śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego.