Zastanów się przez chwilę co by się stało, gdyby zabrakło Cię z dnia na dzień. Albo gdybyś uległ bardzo poważnemu wypadkowi i nie mógł pracować. Lub gdybyś zapadł na ciężką, przewlekłą chorobę. Wszystkie te zdarzenia powodują, że bezpieczeństwo finansowe Twoje i Twojej rodziny jest mocno zagrożone - stres, koszty, brak przychodów. To dokładnie taki moment, w którym pieniądze z polisy są dosłownie na wagę złota.
czytaj więcejUBEZPIECZENIE NA ŻYCIE
PORÓWNAJ I KUP POLISĘ ONLINE BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI!
Analiza Potrzeb Ubezpieczeniowych
Ubezpieczenie na życie dla:
We dwoje
Rodzina
Senior
Po co Ci ubezpieczenie na życie?
Jakiego ubezpieczenia szukasz?
Ochrona podstawowa
Ubezpieczenie na życie w swym kluczowym założeniu stanowi parasol ochronny dla Twoich bliskich. Zasada działania takiej polisy jest bardzo prosta - w przypadku Twojej śmierci wskazane przez Ciebie osoby (uposażeni) lub spadkobiercy otrzymują sumę, na którą byłeś ubezpieczony. Może to być 50, 200 tysięcy, a nawet kwoty wielokrotnie przekraczające milion złotych. Powinna być to suma ubezpieczenia, która pozwoli Twoim bliskim spłacić zaciągnięte kredyty i inne zobowiązania finansowe, a także zapewnić utrzymanie przez pewien czas po Twojej śmierci.
Sprawdź ofertęPobyt w szpitalu
Hospitalizacja zdecydowanie nie należy do przyjemnych zdarzeń życiowych i najczęściej wypada w najmniej oczekiwanym czasie. Pół biedy, jeśli jest to zabieg planowany, do którego mamy czas się przygotować. Gorzej, gdy pobyt w szpitalu jest następstwem zdarzeń nagłych i nieprzewidzianych. Wtedy często następstwem naszej choroby i leczenia są kłopoty zawodowe i finansowe. Równoczesne problemy ze zdrowiem, pracą i pieniędzmi nie jedną osobę doprowadziły do życiowej katastrofy i długów. Dlatego w ofercie ubezpieczeń na życie możecie znaleźć również opcję wypłaty świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu.
Sprawdź ofertęPoważne zachorowanie
Umowa dodatkowa w ubezpieczeniach na życie gwarantująca wypłatę określonej kwoty pieniędzy w chwili, gdy zostanie zdiagnozowana u Was poważna choroba, taka jak udar, nowotwór złośliwy, niewydolność któregoś z narządów, sepsa, stwardnienie rozsiane i inne. Każdy ubezpieczyciel posiada własną tabelę z wykazem poszczególnych chorób, które obejmuje polisa, warto więc zrobić przegląd ofert, zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego ubezpieczenia. Ciężkie choroby wyłączają nas zazwyczaj z życia zawodowego, pochłaniają potężne ilości pieniędzy na badania i leczenie. Zastrzyk finansowy z polisy będzie wtedy dosłownie na wagę złota.
Sprawdź ofertęPod kredyt
Ubezpieczenie na życie pod kredyt to powszechna forma zabezpieczenia spłaty zobowiązania wobec banku na wypadek naszej śmierci. Oczywiście banki proponują taką polisę przy niemal każdym kredycie konsumenckim, jednak naprawdę duże znaczenie ma to przy dużych pożyczkach, takich jak kredyt hipoteczny. Jeśli bowiem pożyczkobiorca nie miał wykupionej polisy, a zmarł przed końcem spłacania kredytu, jego zobowiązania zostaną odziedziczone przez spadkobierców. W wielu przypadkach dla rodziny zmarłego jest to obciążenie finansowe nie do udźwignięcia. Ubezpieczenie pod kredyt zapewnia wsparcie, dzięki któremu najbliżsi zmarłego nie muszą spłacać pozostałych rat - zostają one opłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach zawartej polisy.
Sprawdź ofertęGrupa otwarta
ubezpieczenie zwane powszechnie ‘grupówką’ różni się nieco od standardowych polis na życie. Po pierwsze zawiera szereg dodatkowych ryzyk nie występujących w żadnej innej formie ubezpieczeń na życie. Są to między innymi: urodzenie dziecka, śmierć rodzica lub małżonka, wypłata świadczenia nie tylko z tytułu śmierci, ale także - często w wyższej kwocie - za śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, czy znane z NNW - odszkodowanie za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Co więcej - ubezpieczenia te mają uproszczoną ankietę medyczną, a wiele z nich trwa dożywotnio.
Sprawdź ofertęKiedy i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?
Jeśli posiadasz zobowiązania finansowe i kredyty
Gdy Twoje zarobki stanowią istotny wkład do budżetu rodziny
Gdy ciężko zachorujesz bądź staniesz się niepełnosprawny
Warto wiedzieć
Dlaczego warto się ubezpieczyć na życie i zdrowie?
Wielu z nas w toku spraw codziennych zapomina jak ważne jest ubezpieczenie życia i zdrowia, czy i dlaczego warto się ubezpieczyć? Jak zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich? Na czym polega polisa na życie?
Wojciech Sarat
Najczęściej zadawane pytania
Ubezpieczenie terminowe – jest to rodzaj dobrowolnej polisy, skierowanej do wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci. Terminowa polisa na życie ma swój określony początek i koniec. Może trwać od 1 miesiąca do kilkudziesięciu lat.lat.
Ubezpieczenie bezterminowe – jest to rodzaj ubezpieczenia dobrowolnego i skierowanego do osób, które chcą zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci. W tym rodzaju ubezpieczenia świadczenie jest wypłacane z chwilą śmierci ubezpieczonego. Skierowane jest głównie do osób starszych.
Otwarta Grupa – jest to szczególny rodzaj ubezpieczenia grupowego, do którego może przystąpić każdy. Warunki ubezpieczenia są takie same dla wszystkich ubezpieczonych, Każdy, kto korzysta z polisy, samodzielnie opłaca składkę.
Polisa na życie zabezpiecza najbliższych ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Uposażeni otrzymają pomoc i określone wsparcie finansowe, po śmierci ubezpieczonego. Zakres ubezpieczenia życiowego może być poszerzony o opcje dodatkowe: ciężkie zachorowanie, pobyt w szpitalu, czy dodatkowa kwota wypłaty np. za śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego.