Ubezpieczenie zdrowotne

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

TO INNA JAKOŚĆ LECZENIA


wizyty u lekarzy specjalistów, bezpłatne badania, pieniądze na wypadek ciężkiego zachorowania lub pobytu w szpitalu

Ubezpieczenie zdrowotne

- gdy zachorujesz, liczą się czas i pieniądze


Polisa zdrowotna nie jest tematem codziennych rozmów w naszych domach. Zazwyczaj mało kto dopuszcza do siebie myśl, że mógłby poważnie zachorować, czy też mogą go dotknąć problemy ze zdrowiem. Każdy, kto ma za sobą poważne zachorowanie, wie, jak istotny jest czas i odpowiednia opieka medyczna. Jak bardzo liczy się dostęp do specjalistów i usług oraz odpowiednie warunki leczenia. Każdy z nas wie, jak wygląda leczenie na NFZ. Niestety na dodatkowe ubezpieczenie zdrowia lub życia, wciąż decyduje się niewielu. Dodatkowa polisa to nie tylko abonament na wizyty w prywatnej klinice. Jedna składka otworzy przed Tobą możliwości finansowania na wypadek ciężkiego zachorowania w Polsce i za granicą, pozwoli na bezpłatny dostęp do badań i specjalistów nawet w ciągu kilku dni. Umożliwi szybką reakcję w razie potrzeby specjalistycznego leczenia. W ramach jednej umowy zabezpieczysz przyszłość swoją i swoich najbliższych. Zakres ubezpieczenia zdrowotnego dopasujemy do Twoich potrzeb! Pomożemy dobrać elastyczne składki i zawrzeć w polisie wszystko, co ważne dla Ciebie i Twoich bliskich. Zadbaj o zdrowie, nim będzie za późno!

Budzik informacyjny

Jakiego ubezpieczenia szukasz?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Nowotwór, udar, zawał (Saltus)
Do 2 milionów Euro na leczenie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli szukasz opieki medycznej na wysokim poziomie, prowadzonej w komfortowych warunkach, z miłą obsługą i krótkimi terminami oczekiwania na termin wizyty, to pakiet lub abonament medyczny jest właśnie tym, co idealnie spełni Twoje oczekiwania. W prywatnych klinikach czekają na Ciebie wszelkiej maści specjaliści, wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt diagnostyczny i laboratoria. Oprócz podstawowej opieki zdrowotnej - w zależności od wykupionego pakietu - możesz liczyć także na pomoc telefoniczną, konsultacje zdalne, wizyty domowe, na przykład do chorego dziecka, rehabilitację, czy szczepienia na grypę.

Nowotwór, udar, zawał (Saltus)

W przypadku podejrzenia zachorowania na raka, wystąpienia stanu przedzawałowego, czy po udarze mózgu niezwykle ważny jest czas reakcji. W obecnej rzeczywistości oczekiwanie na dostęp do badań i specjalistów z NFZ może trwać tygodniami, jak nie miesiącami. Dopóki jesteśmy zdrowi, możemy się przed tym zabezpieczyć. Towarzystwo ubezpieczeń Saltus oferuje produkt o nazwie Kuracja – w każdym z czterech wariantów mamy do dyspozycji całe mnóstwo badań bez limitów w ciągu roku, dodatkowo Ubezpieczony ma łatwy i szybki dostęp do specjalistów - także bez limitów i skierowań oraz usługi wspierające powrót do zdrowia, które obejmują m.in.: dostarczanie leków, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, pomoc domową, onkopsychologiczną, pomoc pielęgniarki, transport na badania.

Sprawdź nasze ubezpieczenia

Do 2 milionów Euro na leczenie

Strony zbiórek są pełne dramatycznych próśb o wsparcie finansowe na leczenie ciężkich chorób u dzieci i dorosłych. Zbierane są środki na nierefundowane leki i terapie, które mogą być ostatnią szansą na wyleczenie. To straszna sytuacja, która potężnie wpływa na całą rodzinę – z jednej strony trzeba nieustająco zbierać pieniądze na leczenie, z drugiej finanse na utrzymanie rodziny drastycznie się kurczą – zwłaszcza, gdy zachoruje jedna z osób zarabiających na dom. Jeśli boisz się takiej sytuacji – towarzystwo ubezpieczeń Uniqa przygotowała specjalną ofertę o nazwie „Medycyna bez granic”. Polisa może zapewnić Ci opiekę medyczną do wartości 2 milionów euro na całym świecie w razie nowotworu, przeszczepu szpiku kostnego, przeszczepu narządów, wszczepienia by-passów, operacji naprawczej zastawki serca lub zabiegów neurochirurgicznych.

Sprawdź nasze ubezpieczenia

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne?

Polisa na życie dla zadłużonych

Bezpłatny i szybki dostęp do prywatnych lekarzy.

Zabezpiecz bliskich polisą na życie

Pomoc finansowa w trakcie pobytu w szpitalu

Polisa zabezpiecza przed chorobą

Wsparcie medyczne w przypadku zawału, udaru czy wykrycia nowotworu

Najczęściej zadawane pytania

Ikona znaku zapytania Co to jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to umowa, którą możesz zawrzeć z ubezpieczycielem w celu uzyskania dodatkowej ochrony zdrowotnej. Jest to opieka rozszerzająca ofertę państwowej służby zdrowia, ale jej nie zastępuje. Polisa nie uprawnia do leczenia w placówkach NFZ. Pozwala za to leczyć się w warunkach bardziej komfortowych - bez czekania tygodniami czy miesiącami na umówiony termin i stania w wielogodzinnych kolejkach w przychodni.

Polisa ma swoją stałą, miesięczną cenę - pakiety bardziej rozbudowane kosztują zazwyczaj 150-250 zł/miesięcznie, a więc jest to koszt 1 wizyty u lekarza specjalisty. Jak łatwo zauważyć, to bardzo korzystny przelicznik, gdy zachorujemy i będziemy wymagali szeregu konsultacji i badań.
Polisa zdrowotna obejmuje zazwyczaj takie świadczenia medyczne jak wizyty u lekarzy specjalistów, wizyty domowe, telekonsultacje, badania laboratoryjne, rehabilitację itp. 

W Polsce polisy zdrowotne sprzedają między innymi: Inter Polska, Signal Iduna, UNIQA, PZU, Compensa, Warta i inne. Ubezpieczyciele korzystają z usług takich sieci przychodni jak Lux Med, czy Medicover, a jeśli w Twojej okolicy nie ma żadnej z tego typu prywatnych placówek, pokrywają zazwyczaj koszt wizyty u wybranego przez Ciebie lekarza.

Ikona znaku zapytania Czy jest ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka?

Jednym z obecnie najciekawszych rozwiązań na polskim rynku ubezpieczeniowym na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy jest oferta z TU UNIQA o nazwie Medycyna bez granic. 

W ramach polisy ubezpieczyciel oferuje 2.000.000 euro na nasze leczenie w placówce medycznej specjalizującej się w danym typie nowotworu. 

Ubezpieczenie zapewnia:

Szybką diagnozę - gdy tylko pojawi się podejrzenie choroby, w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych zostajesz umówiony na wizytę do lekarza specjalisty i na niezbędne badania w celu potwierdzenia lub wykluczenia podejrzenia raka.

Drugą opinię medyczną - Twoje wyniki przesyłane są do najlepszych lekarzy na świecie, którzy je analizują i proponują ścieżkę dalszego leczenia, wraz z zaproponowaniem placówki medycznej z obszaru całego świata.

Transport medyczny, pobyt w szpitalu, zakwaterowanie, również dla osoby towarzyszącej, a także dzienne świadczenie finansowe na czas pobytu za granicą.

Pokrycie kosztu leków nierefundowanych na NFZ do 50.000 euro

Opieka kontrolna po leczeniu za granicą

Medycyna bez granic to oferta, która obejmuje nie tylko zachorowanie na raka, ale także przeszczep szpiku kostnego, przeszczep narządów, wszczepienia by-passów, operację naprawczą zastawki serca lub zabiegi neurochirurgiczne.

Składka miesięczna to 116 zł dla osoby dorosłej do 65 roku życia, 199 zł dla osoby powyżej tego wieku i 56 zł dla dziecka poniżej 18 roku życia.

Drugą ciekawą ofertą jest Kuracja od towarzystwa ubezpieczeniowego Saltus dla osób poniżej 67 roku życia. W tym przypadku, płacąc niezależnie od wieku - zaledwie 25 zł miesięcznie (lub 300 zł rocznie), otrzymujemy:

 • dostęp do lekarzy specjalistów: onkolog, hematolog, chirurg onkolog, ginekolog onkolog i innych,
 • organizację niezbędnych badań diagnostycznych - bez limitów,

a także wsparcie w chorobie, takie jak:

 • pomoc onkopsychologiczna
 • pomoc domowa
 • pomoc pielęgniarki
 • rehabilitacja nowotworowa
 • refundacja zabiegów z dziedziny chirurgii naprawczej 

 

Ikona znaku zapytania Co zazwyczaj zawiera a czego nie ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Oczywiście nie ma jednej gotowej listy usług i dostępnych świadczeń zdrowotnych, ale przeglądając oferty czołowych ubezpieczycieli możemy znaleźć kilka czynników wspólnych. Przede wszystkim zakres zależy od pakietu, na jaki się zdecydujemy - im więcej usług zawiera, tym oczywiście jest droższy.

W pakietach rozszerzonych, które kosztują zazwyczaj od stu kilkudziesięciu do dwustu kilkudziesięciu złotych miesięcznie mamy możliwość skorzystania z:

 • wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
 • wizyty domowej
 • porad telemedycznych oraz konsultacje online
 • wizyty u co najmniej kilkunastu lekarzy specjalistów, w tym: 
  pediatra, chirurg, dermatolog, kardiolog, okulista, laryngolog, ginekolog, ortopeda i inni.
 • badań laboratoryjnych, czynnościowych, radiologicznych, endoskopowych
 • rehabilitacji
 • szczepienia na grypę
 • usług stomatologicznych typu przegląd, zdjęcie RTG zęba
 • prowadzenie ciąży

Aby przystąpić do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego trzeba wypełnić ankietę medyczną i wykazywać się względnie dobrym zdrowiem. W przeciwnym wypadku ubezpieczyciel może odmówić objęcia nas ochroną ubezpieczeniową. Ale jeśli Wasz wniosek zostanie spolisowany pomimo deklarowanych chorób, możecie leczyć się również w ramach schorzeń uprzednio występujących. Oczywiście wszystko zależy od zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, bo to one regulują obowiązującą Was umowę.

Polisa zdrowotna kupiona w towarzystwie ubezpieczeniowym nie ma nic wspólnego z prywatnie wykupowanym ubezpieczeniem z NFZ. Polisa z założenia jest tylko rozszerzeniem oferty państwowej służby zdrowia i nie uprawnia do leczenia w publicznych placówkach medycznych, czy wizyt u lekarzy współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Ikona znaku zapytania Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Miesięczny koszt ubezpieczenia zdrowotnego zależy od jego zakresu. 

Podstawowy pakiet kosztuje około 70-80 zł miesięcznie - umożliwia wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, czy dostęp do kilku-kilkunastu specjalistów, takich jak chirurg ogólny, dermatolog, kardiolog, okulista, laryngolog, ginekolog, internista czy pediatra. Do tego w pakiecie są zazwyczaj badania laboratoryjne.

Pakiety rozszerzone kosztują zazwyczaj od 150 do 250 zł i więcej. Oczywiście oprócz usług wymienionych w wariancie podstawowym dochodzi znacznie rozszerzona lista lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych, a także wizyty domowe, prowadzenie ciąży, rehabilitacja, szczepienia czy stomatologia.

Większość ubezpieczycieli oferuje również rozwiązania dla całych rodzin (koszt około 350 zł miesięcznie) dla par i seniorów.

Ikona znaku zapytania Medycyna bez granic - kiedy ubezpieczyciel odmówi objęcia ochroną ubezpieczeniową?

Gdy ktoś z Twoich krewnych zachorował, niestety bezpowrotnie tracisz szansę ubezpieczenia.

Ubezpieczenie od TU UNIQA o nazwie Medycyna bez granic na wypadek ciężkiego zachorowania typu nowotwór złośliwy, przeszczep szpiku kostnego, przeszczep narządów, wszczepienia by-passów, operację naprawczą zastawki serca lub zabiegi neurochirurgiczne jest ofertą skierowaną dla osób wyłącznie zdrowych, bez historii chorobowej.

Co więcej, jeśli w Twojej rodzinie - wśród rodziców czy rodzeństwa - zdiagnozowano jedną z powyższych chorób, ubezpieczyciel odmówi objęcia Cię ochroną ubezpieczeniową. Dlatego, jeśli rozważasz zakup polisy, nie warto zwlekać z decyzją.