Dlaczego ubezpieczenie NNW jest potrzebne?

Często można spotkać się z opinią, że wypadki nas nie dotyczą i do tej pory szczęśliwie nas omijają. Jednak prawda jest taka, że żadna osoba nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się podczas wycieczki rowerowej, wakacyjnego wyjazdu rodzinnego, codziennego spaceru po znanych ścieżkach osiedlowych czy drogi do pracy i szkoły. Zazwyczaj niepożądane zdarzenia przytrafiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Wypadku nie sposób przewidzieć oraz odpowiednio się na niego przygotować. Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy warto wykupić polisę NNW?

Co to jest nieszczęśliwy wypadek (NW)?

Pierwszym i najważniejszym pytaniem jest, co właściwie kryje się pod definicją nieszczęśliwego wypadku i które zdarzenia do niego zaliczamy. Za nieszczęśliwy wypadek uważa się zdarzenie, które wydarzyło się nagle i niespodziewanie poprzez przyczynę zewnętrzną, niezależną od woli ubezpieczonego, w której doznał on uszkodzenia ciała lub zmarł. Mówiąc wprost, zabezpieczone są wszystkie sytuacje, w których doszło do kontuzji, śmierci lub uszkodzenia ciała, niezależne od nas jako ubezpieczonych.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Co to jest ubezpieczenie NNW i jak działa?

Co możemy zyskać, mając ubezpieczenie NNW?

Posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków to przede wszystkim spokój podczas codziennych wyzwań, tych większych i tych zupełnie normalnych dla każdego człowieka. Jesteśmy objęci ochroną przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia oraz miejsca, w którym przebywamy. Jedną z korzyści wynikających z kupna tego typu polisy jest odszkodowanie z tytułu uszkodzenia ciała. Jest to zdarzenie, które może dotknąć każdego z nas i takie, które wydarza się statystycznie częściej niż inne.

Gdy wypadek się wydarzy, a my mamy polisę ubezpieczeniową, spokojnie czekamy na pomoc lekarzy. Nie ma paniki związanej z pytaniami „i co ja teraz zrobię”, „skąd wezmę pieniądze na leczenie”. Nie ma strachu przed brakiem środków na rehabilitację, ponieważ przy wykupionej  ochronie również ona jest opłacana.

Osoby aktywne zawodowo, pracujące na co dzień, muszą liczyć się z tym, że gdy złamią nogę
 czy uszkodzą bark, będą chwilowo niezdolne do pracy. Czasem wiąże się to z brakiem przychodów, a jak wiadomo, pieniądze są niezbędne do życia. Kupując ubezpieczenie NNW, możemy zmniejszyć ewentualną dziurę w budżecie rodzinnym. Za pobyt w szpitalu poszkodowanej osoby zostanie wypłacone odpowiednie świadczenie. Na przykład w ubezpieczeniu „Sprawdzona Ochrona” każdy dłuższy niż 3 dni pobyt w szpitalu wiąże się z dziennym świadczeniem w wysokości od 50 zł do 150 zł, w zależności od wybranego pakietu. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że lepiej przebywać w szpitalu odpłatnie niż za darmo.

Kto powinien wykupić polisę NNW?

Odpowiedź jest krótka i prosta – każdy. Jest to rodzaj zabezpieczenia, które powinna mieć każda osoba, wszystko jedno czy jesteśmy aktywni i np. codziennie chodzimy na siłownię, czy tylko od czasu do czasu wyjeżdżamy na wycieczki. Niezależnie od różnych czynników, potknięcie się na chodniku lub poślizgnięcie na świeżo umytej sklepowej podłodze może spotkać każdego z nas. Dlatego o skutkach i konsekwencjach takich wypadków warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Ubezpieczenie NNW to bardzo odpowiedzialna decyzja.

Przede wszystkim o zabezpieczeniu swojego życia i zdrowia powinny pomyśleć osoby często podróżujące za granicę. Wakacje to czas na odpoczynek, odetchnięcie od codziennych zmartwień i czas całkowitego wyciszenia. Wykupując wymarzoną podróż do miejsca, które znamy tylko ze zdjęć, zazwyczaj nie myślimy o rzeczach nieprzyjemnych, szczególnie takich, które mogą skutkować powrotem do domu w gipsie. Nie od dziś wiadomo, że w przypadku potrzeby pomocy lekarskiej w innym państwie niż Polska, nie zawsze jest to tanie lub łatwe w realizacji. Często wiąże się to z ogromnym kosztem oraz stresem, szczególnie dla osób, które nie posługują się płynnie językiem obowiązującym w danym kraju. W takich sytuacjach spokój psychiczny może zapewnić polisa NNW. Jeśli mamy zapewnioną ochronę, mamy pewność, że świadczenie należne za wypadek, który nas dotknął, pomoże w usunięciu nieprzyjemnych jego skutków.

Sprawdź: Ubezpieczenie dla dziecka - ranking i porównanie!

Kolejną grupą należącą do tych bardziej narażonych na kontuzje są przedszkolaki, uczniowie
 oraz studenci. Od dawna wiadomo, że dzieci, nie tylko te najmłodsze, często stają się ofiarami nieszczęśliwych wypadków. Każdy rodzic i opiekun wie, jak bujną wyobraźnię mają dzieci, dlatego o wypadek nietrudno. Jazda na rolkach, łyżwach czy też wyśmienita zabawa na placu zabaw, może w krótkim czasie skończyć się bólem i koniecznością odwiedzenia szpitala. W takich sytuacjach rodzic musi szybko zorganizować nie tylko pomoc, ale również zapewnić możliwość nauki i często rehabilitacji. Jak wiadomo, są to niemałe koszty.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

dlaczego potrzebujesz polisy nnw

Ubezpieczenie NNW jest odpowiednie dla każdej osoby, która zdaje sobie sprawę z możliwych kosztów i problemów w przypadku utraty zdrowia, swojego lub bliskich.

NNW i NNW komunikacyjne – czy to takie samo zdarzenie?

Następstwo nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego, jak sama nazwa wskazuje, różni się
 od zwykłego NNW tym, że podczas zdarzenia jesteśmy kierowcą, pasażerem, uczestnikiem ruchu drogowego bądź pieszym. Są to szczególnie częste wypadki, jak i również bardziej niebezpieczne od tych zdarzeń, które mają miejsce w domu, sklepie czy na klatce schodowej. Oczywiście nie powinniśmy lekceważyć żadnych z nich.

Jadąc rowerem, również możemy spotkać się z przykrym dla naszego zdrowia zdarzeniem. Dziura na jezdni, niewielki kamień czy nagłe pęknięcie opony może doprowadzić do bardzo poważnych urazów ciała. W większości przypadków konieczna jest hospitalizacja i szybka pomoc lekarska. Zazwyczaj są to urazy stawów lub kończyn, które mogą wymagać rehabilitacji. Podobne sytuacje mogą wydarzyć się pieszemu. Tutaj może być bardziej niebezpiecznie, zważając na to, że kierujący samochodem, który jedzie osiedlową drogą z dozwoloną prędkością 30 km/h, w przypadku utraty panowania nad pojazdem nie jest w stanie zatrzymać się natychmiast i tym samym uchronić pieszego od zderzenia. My, jako piesi, również nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować i uciec przed zbliżającym się w naszym kierunku pojazdem. W takich sytuacjach zabezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu ze świadczeniem rehabilitacyjnym jest na wagę złota i może oszczędzić wielu przykrych sytuacji w przyszłości.

Jaki pakiet NNW wybrać?

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju pakietów. Towarzystwa ubezpieczeniowe udoskonalają swoje oferty tak, aby odpowiadały na różne potrzeby klientów. Wśród nich znajdziemy typowe NNW komunikacyjne dokupowane do obowiązkowej polisy OC. Zwykle obejmuje ono ochroną osoby, które podróżują pojazdem podczas zdarzenia. Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, nie tylko będąc uczestnikiem ruchu drogowego, należy wykupić NNW obejmujące każde niepożądane zdarzenie, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Nationale-Nederlanden stworzyło produkt o nazwie „Sprawdzona Ochrona”. Jest to kompleksowe i elastyczne rozwiązanie, ponieważ zakres i wariant można dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Jeżeli jesteśmy osobą samotną, bez dzieci, najrozsądniejsze będzie wybranie pakietu, który ochroną obejmuje jedną osobę. W takich wypadkach wychodząc do pracy, wyjeżdżając na wycieczkę za miasto czy podczas codziennych zakupów w sklepie, możemy mieć spokojną głowę. Mamy pewność, że nawet jeśli coś nagłego się wydarzy, będziemy mieć wsparcie finansowe i nie zostaniemy pozostawieni sami sobie. W zależności od tego, czy wolimy być zabezpieczeni na wyższe kwoty, czy uważamy, że te mniejsze będą wystarczającą ochroną dla nas, możemy wybrać odpowiadający naszym potrzebom pakiet.

Nationale-Nederlanden wyszło naprzeciw osobom żyjącym w związkach partnerskich. Zazwyczaj, aby zapewnić ochronę również swojemu partnerowi lub partnerce wymagany jest akt małżeństwa. W Polsce coraz więcej młodych osób rezygnuje ze ślubu, co często sprawia problemy prawne. W hipotetycznej sytuacji, gdzie jest rodzina, której jedynym żywicielem jest pan Maciej związany partnersko z panią Anną, w wyniku NNW ginie wcześniej wspomniany partner, rodzina nagle zostaje bez środków do życia. Dlatego wielkim plusem jest to, że w tym produkcie bez problemów zabezpieczyć możemy również swojego partnera, z którym na co dzień układamy sobie życie. Po wykupieniu pakietu rodzinnego spokojną głowę może mieć nasz życiowy partner oraz my. Mamy pewność, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku oboje jesteśmy zabezpieczeni i nie zostaniemy sami na przykład  z wysokimi ratami kredytu.\

Pakiet rodzinny przyda się również rodzinie wielodzietnej. Przy jednej składce zabezpieczeni są wszyscy członkowie rodziny. Główny ubezpieczony - w przypadku śmierci, pobytu w szpitalu oraz uszkodzenie ciała. Małżonek lub partner podobnie, a dzieci są zabezpieczone na wypadek pobytu w szpitalu. Odpowiedzialni rodzice chcą, aby ich pociechy, w przypadku wypadku, miały szybką i najlepszą opiekę zdrowotną.

Od kiedy zaczyna się ochrona ubezpieczeniowa?

We wszystkich dostępnych pakietach ubezpieczenia „Sprawdzona Ochrona” ochrona rozpoczyna się następnego dnia po dniu płatności składki za pierwszy okres ochrony. Składka może być opłacana z góry za miesięczny lub roczny okres ubezpieczenia. Druga z wymienionych opcji jest bardzo wygodna. Opłacając raz w roku polisę, nie musimy pamiętać o przelewie każdego miesiąca, a ochrona, którą oferuje ubezpieczyciel, jest ciągła i niezmienna. Składka miesięczna spodoba się osobom lubiącym kontrolować i planować wydatki z miesiąca na miesiąc.

Jak kupić polisę NNW?

Po przeanalizowaniu dostępnych informacji w Internecie przychodzi czas na zakup polisy ubezpieczeniowej. Na szczęście możesz to zrobić w bardzo łatwy sposób przez internet – bez wychodzenia z domu!

Kliknij nasz panel z lewej strony lub wejdź na ubezpieczenie NNW i wybierz kafelek „Dorosły”, następnie oznacz jakie ryzyka dodatkowe będą Cię interesować.

Może to być wyższa suma ubezpieczenia za śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypłata za pobyt w szpitalu czy za przejście udaru bądź zawału, a może to być NNW, które będzie uwzględniać uprawianie sportów.

Na końcu oznaczcie ptaszkiem oświadczenie poniżej. To aktywuje przycisk „Poznaj oferty” i będziecie mogli przejść do kolejnego kroku.

Na liście porównawczej otrzymacie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a wśród nich właśnie „Sprawdzona Ochrona” od Nationale Nederlanden w wersji za 49 lub 89 zł miesięcznie. Składka zależy oczywiście od wysokości dostępnych sum ubezpieczenia.

Za 49 zł miesięcznie (559 zł za rok) masz ochronę w wysokości:

 • 200 000 zł za śmierć wskutek NW i dodatkowe 200 000 zł jeśli nastąpiła wskutek NW komunikacyjnego
 • 50 000 zł dotyczy uszkodzenia ciała wskutek NW
 • 50 zł za dzień za dzień pobytu w szpitalu w wyniku NW
 • I inne

Za 89 zł miesięcznie (1015 zł za rok) masz ochronę w wysokości:

 • 250 000 zł za śmierć wskutek NW i dodatkowe 250 000 zł jeśli nastąpiła wskutek NW komunikacyjnego
 • 70 000 zł dotyczy uszkodzenia ciała wskutek NW
 • 150 zł za dzień za dzień pobytu w szpitalu w wyniku NW
 • I inne

Po wybraniu pakietu, przechodzicie do uzupełnienia danych niezbędnych do wystawienia polisy. Ubezpieczenie jest oferowane wyłącznie obywatelom Polski mieszkającym na terenie RP. W celu zamówienia polisy będzie trzeba podać m.in.:

 • PESEL
 • Adres zamieszkania
 • Numer dowodu osobistego
 • Numer telefonu
 • Adres email

Ostatnim krokiem jest wyrażenie zgód i przejście do płatności – przelew uruchamia procedurę weryfikacji. W ciągu 1-2 dni roboczych otrzymasz informację o wystawieniu polisy, która zostanie przesłana mailem. Od tego momentu ciesz się ochroną, jaką daje Ci ubezpieczenie od Nationale Nederlanden!

Oceń artykuł:
Autor artykułu
Aleksandra Kozak

Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Nationale Nederlanden


TAG-i: