Co to jest Home Assistance? Co zawiera?

Zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o swoje mieszkanie lub dom? Zapoznaj się z ubezpieczeniem home assistance - Fachowiec od zaraz. Wraz z nim otrzymujesz wsparcie w sytuacjach losowych i awariach sprzętu w miejscu Twojego zamieszkania. Możesz również liczyć na natychmiastową pomoc sprawdzonych fachowców i pokrycie kosztów naprawy sprzętu i nie tylko! Dowiedz się co obejmuje ubezpieczenie assistance domowy i jakie korzyści z niego płyną!

Co to jest assistance domowy?

Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz zapewnia Ci sprawdzonego specjalistę w razie awarii sprzętu RTV, AGD, PC i pokrycie kosztu części zamiennych w wysokości sumy ubezpieczenia. Po wykonaniu zaledwie jednego telefonu dostajesz niezbędna pomoc niemal natychmiast. Co więcej, w przypadku sprzętu PC my organizujemy i pokrywamy koszty użyczenia Ci sprzętu o podobnej specyfice na czas naprawy. Nieważne w jakim dniu i o której godzinie wystąpi awaria, na naszą pomoc możesz liczyć przez cały rok, 24h/dobę.

W domowym assistance Fachowiec od zaraz, zebraliśmy pakiet niezbędnych usług, zapewniających Ci pełen komfort w razie niedogodności i nieprzewidzianych wydarzeń losowych. Z naszym pakietem dodatkowym, nie musisz martwić się o nagłe awarie i problemy ze sprzętem znajdującym się w Twoim domu!

Dlaczego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu domowym?

Obawiasz się awarii w domu? Nowe sprzęty coraz szybciej się psują i potrzebują naprawy. Producentom to na rękę, ponieważ w ten sposób chcą zachęcić klientów do zakupu nowych produktów. Często wystarczy je tylko naprawić, a będą działały jak nowe. Nie ma sensu inwestować kolejnych pieniędzy w najnowszy model pralki czy lodówki, jeśli obecne są jeszcze względnie nowe i mogą być w pełni sprawne. Jednak czasami znalezienie dobrego fachowca w dobrej cenie to duże wyzwanie, prawda? Dlatego część ludzi decyduje się na wymianę sprzętu na nowy, choć tak naprawdę jest to nieopłacalne. 


Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz zapewnia Ci sprawdzonego specjalistę w razie awarii sprzętu RTV, AGD, PC i pokrycie kosztu części zamiennych w wysokości sumy ubezpieczenia. Po wykonaniu zaledwie jednego telefonu dostajesz niezbędna pomoc niemal natychmiast. Co więcej, w przypadku sprzętu PC my organizujemy i pokrywamy koszty użyczenia Ci sprzętu o podobnej specyfice na czas naprawy. Nieważne w jakim dniu i o której godzinie wystąpi awaria, na naszą pomoc możesz liczyć przez cały rok, 24h/dobę.

Co obejmuje home assistance Fachowiec od zaraz?

Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz to usługa, w ramach której zorganizujemy niezbędną pomoc w ubezpieczonym miejscu zamieszkania. Sprawdzi się w przypadku, gdy potrzebujesz:

  • Pomocy specjalisty w przypadku zdarzenia losowego,
  • Naprawy sprzętu RTV/AGD w przypadku awarii,
  • Naprawy sprzętu PC w przypadku awarii,
  • Dozoru ocalałego mienia,
  • Transportu ocalałego mienia,
  • Przechowania ocalałego mienia,
  • Zdalnej pomocy przy PC,
  • Zastępczy sprzęt PC,
  • konsultacji z infolinią o usługodawcach,
  • konsultacji z infolinią remontowo-budowlana.

Na zdarzenia losowe często nie mamy wpływu, dlatego warto pomyśleć w odpowiednim czasie jak się przed nimi zabezpieczyć. Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz, poza gwarantowaną naprawą sprzętu, obejmuje szereg innych usług związanych z takimi zdarzeniami. Są to m.in. pomoc specjalisty (np. hydraulika, elektryka, szklarza) oraz dozór, transport i przechowywanie ocalałego mienia podczas zdarzeń losowych. Dodatkowo w przypadku problemu z komputerem, bądź trudności w codziennym użytkowaniu sprzętu otrzymasz zdalną pomoc, która polega na połączeniu się z Twoim komputerem przez specjalistę ds. PC. Pomoże Ci on zarówno w podstawowych kwestiach, jak i rozwiąże bardziej skomplikowane problemy.

Jeśli Twój sprzęt potrzebuje naprawy w serwisie i zostanie odtransportowany, to w ramach świadczenia assistance na Twoją prośbę zorganizujemy i pokryjemy koszty użyczenia sprzętu o podobnej specyfice na czas naprawy. Wszystko z myślą o twoim komforcie. Ponadto będziesz mógł korzystać z infolinii o usługodawcach oraz infolinii remontowo-budowlanej, w celu uzyskania niezbędnych informacji. 

Czy assistance domowy się opłaca?

Zastanawiasz się, czy wyjdziesz korzystnie kupując home assistance - Fachowiec od zaraz? Czy wydaje ci się, że w razie awarii lepiej wezwać fachowca na własną rękę? Sprawdźmy to.

Poniżej przedstawiamy ceny, z którymi musimy się liczyć w przypadku interwencji podczas kilku najczęściej występujących awarii w domu. W zestawieniu zostały przedstawione średnie z całego kraju, bez podziału na poszczególne miasta.

Naprawa baterii (kranu) umywalka/zlew 156 zł brutto/szt
Poszukiwanie przyczyny i miejsca przecieku 104 zł brutto/godz
Czyszczenie kanalizacji od 20 do 40 mm 260 zł brutto/szt.
Czyszczenie syfonu umywalka/zlew/bidet/pisuar 104 zł brutto/szt.
Przyjazd do usterki elektrycznej 130 zł brutto
Naprawa płyty głównej od 200 - 300 zł brutto

Źródło: Opracowano na podstawie eurobudowa.pl oraz średnich cen za usługi w różnych miastach Polski.

Ceny za pomoc specjalisty w przypadku zdarzenia losowego sięgają nawet 260 zł! Warto zwrócić uwagę, że jest to wyłącznie koszt jednorazowej wizyty, a ubezpieczenie Fachowiec od zaraz obejmuje nie tylko interwencję specjalisty w przypadku awarii w domu, ale dużo, dużo więcej opcji, jak na przykład naprawę sprzętu RTV, AGD czy PC.

Przeczytaj: Czy ubezpieczenie fotowoltaiki się opłaca? Jakie są koszty?

Jakie są limity w domowym assistance - Fachowiec od zaraz?

Dla porównania warto zapoznać się z szczegółowa ofertą ubezpieczenia Fachowiec od zaraz i jego limitami. Płacąc zaledwie 25 zł miesięcznie (lub w przypadku jednorazowej płatności 285 zł) masz zagwarantowane usługi o łącznej wartości 4900 zł!

  Limity ilościowe w ciągu roku Limity cenowe w ciągu roku
Pomoc specjalisty w przypadku zdarzenia losowego 2 razy do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe
Naprawa sprzętu RTV/AGD w przypadku awarii 2 razy  do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe
Naprawa sprzętu PC w przypadku awarii 1 raz do 300 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
Dozór ocalałego mienia 2 raz do 500 zł na 1 zdarzenie ubezpieczeniowe
Transport ocalałego mienia 1 raz do 800 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
Przechowanie ocalałego mienia 1 raz do 800 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
Zdalna pomoc przy PC 2 razy w okresie ochrony -
Zastępczy sprzęt PC 1 raz w okresie ochrony -
Konsultacja z infolinią o usługodawcach bez limitu -
Konsultacja z infolinią remontowo-budowlana bez limitu -

Źródło: Opracowano na podstawie oferty TU Europa - Assistance domowy Fachowiec od zaraz

Kto powinien skorzystać z ubezpieczenia domowego - Fachowiec od zaraz?

Każdy, komu zależy na sprawdzonych fachowcach, szybkim czasie reakcji i głowie wolnej od zmartwień w sytuacjach niepożądanych. Mając ten rodzaj ubezpieczenia, w każdej chwili możesz liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela, nie martwiąc się brakiem czasu na szukanie specjalisty oraz tym, że może okazać się niekompetentny. Dostajesz w szybkim czasie osobę sprawdzoną, specjalizującą się w danej dziedzinie. Tak naprawdę jest to wsparcie, które przyda się każdemu, a szczególnie osobom starszym, mieszkającym samodzielnie, zapracowanym, które nie mają wystarczająco czasu lub nie chcą martwić się sprawami tego typu. Ubezpieczenie Fachowiec od zaraz znacząco może ułatwić Twoje życie, zapewniając Ci niezbędne wsparcie i pomoc w sytuacjach losowych i podczas awarii. 

Jeszcze się zastanawiasz? Oszczędź sobie stresu i nerwów w niepożądanych sytuacjach. Wszystkim natychmiast zajmie się ubezpieczyciel, a Ty będziesz miał pewność, że Twój dom jest w dobrych rękach. 

Oceń artykuł:
Autor artykułu
Wojciech Sarat

Wojciech Sarat


TAG-i:

Powiązane artykuły